Wycieczka Szaflary 2019

 

W dniach 16-17 marca 2019 roku odbyła się wycieczka dla pracowników KWK „Mysłowice- Wesoła” do miejscowości Szaflary. Wśród uczestników nie zabrakło członków Związku Zawodowego Górników w Polsce.


Dla zwolenników „białego szaleństwa” przeprowadzono w sobotę na stokach ośrodka narciarskiego „Suche” w Poroninie mistrzostwa kopalni w slalomie gigancie, natomiast dla pozostałych uczestników zaproponowano możliwość skorzystania z kąpieli termalnych w ośrodkach: „Gorący Potok i Termy Szaflary”.


Po zakończeniu zmagań na stoku i doświadczeniu przyjemności przebywania w gorących basenach   w sobotni wieczór w pensjonacie „Borowy Dwór” odbyła się uroczystość wręczenia medali i nagród dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych.


W zawodach narciarskich  w kategorii open zwyciężył i zdobył puchar Dyrektora Kopalni kolega Kamil Guga.


W kategorii mężczyzn powyżej 45 lat pierwsze miejsce zdobył wiceprzewodniczący ZZG w Polsce KWK „Mysłowice-Wesoła”– Antoni Skutnik.

 

Weekendowy wyjazd stał się  więc nie tylko areną rywalizacji w zawodach narciarskich, lecz przede wszystkim doskonałą okazją do integracji wśród pracowników kopalni i członków naszego związku.