Integracja związkowej rodziny..

 


Wędrówka Szlakiem Orlich Gniazd, rywalizacja  w konkursach, udział w koncercie i wspólna nauka tańca w rytmach zumby – to tylko  niektóre elementy integracji związkowej  podczas XXVI Złazu ZZG w Polsce, który odbył się w Złotym Potoku.


Już po raz dwudziesty szósty członkowie ZZG w Polsce wraz z rodzinami  spotkali się na corocznym Złazie. W tym roku szesnaście organizacji związkowych, 1 września, wędrowało  po Jurze Krakowsko- Częstochowskiej Szlakami Orlich Gniazd, by spotkać się na Błoniach  w Złotym Potoku. Jak powiedziała „Górnikowi” Bożena Gawryluk – szefowa Biura Rady Krajowej, od 26 lat członkowie ZZG w Polsce wraz z rodzinami spotykają się na górskich szlakach promując  aktywny wypoczynek i integrując rodziny związkowe. W programie imprezy nie zabrakło konkursów rodzinnych i młodzieżowych zakończonych wręczeniem  medalami i upominków. Przewidziano również wiele atrakcji i animacji dla dzieci. Do kanonu imprezy weszło już  przeciąganiu liny mężczyzn i kobiet. Na scenie  wystąpił zespół Chrząszcze  z Gliwic grając na żywo muzykę lat sześćdziesiątych. Pojawili się również młodzi tancerze - laureaci  wielu turniejów  tańca towarzyskiego: Emilia Kuś i Miłosz Różalki oraz Maja Terlikowska i Dawid Kuś. Zaś Łukasz Urbankiewicz z formacji La Cultura  Dance Company  uczył złazowiczów poruszać się w rytmach zumby, salsy czy merengo. Na zakończenie Złazu, przewodniczący ZZG w Polsce Dariusz Potyrała i wiceprzewodniczący Sebastian Czogała oraz przedstawicielki sponsorów wręczyli najlepszym drużynom dyplomy, medale i nagrody.   


Zwycięzcami Złazu (najliczniejsza grupa) została drużyna związkowa z Tauron Wydobycie z Jaworzna, drugie miejsce zajęła organizacja z Knurowa-Szczygłowice (JSW), zaś trzecie z KWK Mysłowice-Wesoła(PGG). W przeciąganiu liny I miejsce zajęły strongwomanki z LW Bogdanka. Zaś wśród panów, kolejny już rok, okazali się niepokonani strongmani  z Konsorcjum PRG i BSz. Niesamowity doping kibiców sprawił, że losy niektórych pojedynków decydowały się po morderczych i zaciętych  walkach. Z kolei konkurs rodzinny wygrali P. Cieciera z kopalni „Marcel” (PGG). Oni również dodatkowo otrzymali nagrodę wydawcy „Górnika” w postaci dwóch biletów na Śląską Andrzejkową Galę z humorem, która odbędzie się w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.  Najlepszy w konkursie młodzieżowym okazał się Mateusz Broda z kopalni „Chwałowice”.


Organizatorzy uhonorowali również wierną złazowiczkę Zuzę Hoffman z Wieliczki oraz seniora i juniora Złazu. Najstarszym uczestnikiem, który przeszedł trasę XXVI Złazu był Marian Grzywacz z LW Bogdanka, zaś juniorami: Marek Siga z Taurona Wydobycie i Antoś Kowalewski z Konsorcjum PRG i BSz.


Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę oraz sponsorom za wsparcie XXVII Złazu ZZG w Polsce.


Lista sponsorów: sponsor instytucjonalny: PZU na Życie S.A.; partner imprezy: Fundacja Unia Bracka; sponsorzy: Polska Grupa Górnicza, Jastrzębska Spółka Węglowa, Gliwicka Spółka Ubezpieczeniowa, Nadwiślańska Agencja Turystyczna, Firma Brzezinka, Hotel Jaskółka  w Ustroniu.     
Tekst i foto: Jarosław Bolek

Lista drużyn złazowych:


KWK ROW Ruch Chwałowice
Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A.
Przedsiębiorstwo Surowców Skalnych „Bazalt Gracze” Spółka z o.o.
KWK Ruda Ruch „Halemba”
Konsorcjum Przedsiębiorstw Robót Górniczych i Budowy Szybów
KWK ROW Rucha Jankowice
KWK „Knurów-Szczygłowice”
KWK „Makoszowy”
KWK ROW Ruch Marcel
KWK Murcki - Staszic
KWK „Mysłowice-Wesoła”
KWK „Pniówek”
Tauron Wydobycie
Przedsiębiorstwo Górnicze „Silesia”
KWK „Sośnica”
Kopalnia Soli „Wieliczka” S.A.

Przeciąganie liny kobiet:

I miejsce: LW Bogdanka
II miejsce: Tauron Wydobycie
III miejsce: Murcki – Staszic

Przeciąganie lin mężczyzn:

I miejsce: Konsorcjum PRG i BSz.
II miejsce: Mysłowice-Wesoła
III miejsce: LW Bogdanka

Konkurs rodzinny:

I miejsce: P. Cieciera  - Marcel
II miejsce: P. Machnik – Marcel
III miejsce: P. Herman – Pniówek
IV miejsce: P. Kąkol – Konsorcjum PRG BSz
V miejsce: P. Mazur – Murcki- Staszic

Konkurs dla młodzieży:

I miejsce: Mateusz Broda – Chwałowice
III miejsce: Igor Cieciera – Marcel
III miejsce: Krystian Mrukot – Tauron Wydobycie


Źródło: Górnik nr 17