Corum Group dostarczy kombajny do kopalń PGG i JSW

 

Corum Group zawarła umowy na dostawę kombajnów chodnikowych z Polską Grupą Górniczą i Jastrzębska Spółka Węglową. Maszyny zostaną wynajęte na trzy lata. Łączna kwota zawartych umów to 22,8 mln zł (5,3 mln euro).

 

Pierwszy kombajn chodnikowy dla Jastrzębskiej Spółki Węglowej zacznie pracować w kopalni Szczygłowice już w tym miesiącu.  W jego konstrukcji dokonano kilku zmian w celu przystosowania go do warunków kopalni. Wyposażony jest w silnik o mocy 150 kW i system zraszania w celu zmniejszenia zapylenia oraz zapobieganiu wybuchu gazu i pyłu węglowego podczas pracy.

 

- Nasze kombajny chodnikowe doskonale sprawdziły się w polskich firmach wydobywających węgiel, pracując w nich od 2013 roku - mówi prezes zarządu Corum Group Mikhail Potapov. - Należy zauważyć, że nasz pierwszy kombajn chodnikowy dostarczyliśmy na polski rynek akurat dla Jastrzębskiej Spółki Węglowej, który z powodzeniem działa do dziś. Polscy partnerzy oczekują od nas rozwiązań najwyższej jakości, zgodnie z najwyższymi normami bezpieczeństwa, które zaspokoją wszelkie potrzeby górników podczas eksploatacji urządzenia. Posiadamy wystarczające doświadczenie, aby zaspokoić aktualne potrzeby rynku. 

W Corum Group wskazują, że dostarczyli do JSW kombajn w zestawie z dodatkowymi urządzeniami. Warunki umowy zawierają także kompleksową obsługę serwisową urządzeń. 

- Największą trudnością dla nas przy wykonaniu tego zamówienia był czas - zaznacza prezes zarządu MMC Poland Jarosław Znaleźniak. - Mieliśmy tylko 30 dni na dostawę urządzeń od chwili zawarcia umowy, lecz zrobiliśmy wszystko, aby zdążyć na czas. Kombajn został przekazany klientowi, a wstępny protokół odbioru podpisany. 

MMC Poland (Corum) ma zamiar wyprodukować dla Polskiej Grupy Górniczej cztery kombajny chodnikowe. Dostawa jednego z nich do kopalni Ruda zaplanowana jest pod koniec września 2018 roku, następne trzy - do kopalni Bolesław Śmiały - w okresie od czerwca do września 2019 roku. 

Przypomnijmy, że w czerwcu MMC Poland (Corum) w konsorcjum z firmą Konko SA zawarł z Polską Grupą Górniczą umowę na dostawę 140 sekcji obudów zmechanizowanych dla kopalni Sośnica. Pierwsze sekcje obudowy będą gotowe pod koniec sierpnia, a cały kompleks zostanie wykonany do końca 2018 roku. 

Corum Group wchodzi w skład koncernu „System Capital Management”, który posiada firmy m.in. w Charkowie i Kamieńsku Szachtyńskim,, a także firmy handlowe i przedstawicielstwa na Ukrainie, w Rosji, Kazachstanie, Wietnamie i Polsce. Urządzenia Corum pracują w firmach górniczych w 15 krajach świata. 

 

wnp.pl