CZECHY - Piwny Szlak

 

Serdecznie zapraszamy członków naszej organizacji do udziału w jednodniowej wycieczce do Czech. Ilość miejsc ograniczona.

 

Wszelkie informacje w biurze ZZG w Polsce, nr telefonu 5634

 

 

 

MOTTO WYJAZDU CYTOWANE PRZEZ PIWOWARÓW ZE ŠTRAMBERKA – PIWO NIEFILTROWANE I NIEPASTERYZOWANE ZAWIERA WYSOKI POZIOM WITAMIN – GŁÓWNIE GRUPY B, MINERAŁÓW, MIKROELEMENTÓW I MA BARDZO KORZYSTNY WPŁYW NA LUDZKI ORGANIZM


Zapraszamy na wyjątkową eskapadę do Czech szlakiem tradycyjnych, czeskich mini browarów. Czechy od stuleci szczycą się unikatową na świecie tradycją posiadania setek lokalnych mini browarów, gdzie piwo ważone jest od lat według starej, uświęconej receptury – bez polepszaczy, przyśpieszania procesu fermentacji i niepasteryzowane. Często lokalne browary znajdują się w średniowiecznych, urokliwych zabudowaniach, gdzie degustacja piwa odbywa się w  wyjątkowej  atmosferze i… tam właśnie chcemy WAS zabrać.

 

Wyjazd z Mysłowic – Štramberk po ok. 2 godz. – malowniczo położone miasteczko na zboczach Wzgórza Zamkowego Białej Góry. W centrum urokliwy ryneczek nachylony pod kątem 20⁰ do podstawy z okazale prezentującym się Miejskim browarem, gdzie piwo warzone jest od 1359r.  Z mistrzem piwowarstwa przejdziemy do historycznych piwnic, gdzie krótko prześledzimy proces warzenia wg starych, czeskich receptur wraz z degustacją 4 rodzajów piwa, a później dokonamy niczym nie zmąconej konsumpcji wybranego piwa – jasne pełne (Trubač) niefiltrowane typu pilzneńskiego lub piwo ciemne pełne niefiltrowane typu flekowskiego  (Fojt), czas wolny na urokliwym rynku z możliwością wejście na wieżę zamkową (40 CZK/os) lub do jaskini Šipka (bez opłat), przejazd do zabytkowego browaru w Kozlowicach umiejscowionego w  zabudowaniach gospodarczych starego wójtostwa z 1822r.  Degustacja piwa 1 x 0,5l odbędzie się w pomieszczeniach o klimacie klasycznej gospody z lat pierwszej republiki czechosłowackiej, a więc z lat 1918–39. Oraz tradycyjny czeski obiad.


Cena promocyjna: 100 zł od osoby.


W tym:

autokar, pilot-przewodnik, degustacja 4 rodzajów piwa + 2 x 0,5l piwa świeżo ważonego, przewodnik browar Štramberk, obiad Kozlovice, ubezpieczenie podstawowe zagranicą NNW i KL, parkingi.