Wycieczki do Wrocławia i Wieliczki

 

 

Serdecznie zapraszamy członków naszej organizacji do udziału w wycieczkach:

WROCŁAW - AFRYKANARIUM - 10 czerwca 2017

WIELICZKA - KOPALNIA SOLI - 23 września 2017

 

Wszelkie informacje w biurze ZZG w Polsce, nr telefonu 5634. Ilość miejsc ograniczona.

 

WROCŁAW - AFRYKANARIUM - 10 czerwca 2017

cena 150 zł

 

Wyjazd w godzinach rannych, przejazd do Wrocławia, zwiedzanie rozpoczniemy od Wrocławskiego ZOO i Afrykanarium, następnie zwiedzanie Wrocławia: Stare Miasto z zabytkowymi kamienicami, rynkiem, obiad. Wyjazd z Wroc³awia, powrót pod zakład pracy w godzinach wieczornych.


AFRYKANARIUM WROCŁAW:
1. Morze Czerwone w zbiorniku o pojemnooeci miliona litrów wody powstał ekosystem rafy koralowej, gdzie można podziwiać ponad 60 gatunków pięknych, kolorowych ryb.


2. Afryka Wschodnia spotkamy tutaj m.in. hipopotamy nilowe, które pod wodA poruszają się z wielką gracją. Obok mieszkają niezwykłe mrówniki często mylone z południowo amerykañskimi mrówkojadami oraz wzbudzająca duze zainteresowanie kolonia golców - niezwykłych gryzoni. Dalej znajdują się dwa akwaria z endemicznymi rybami z jezior Wielkich Rowów Afrykańskich - Tanganiki i Malawi, a takze jedne z najmniejszych antylop świata, czyli dikdiki


3. Kanał Mozambicki jego największą atrakcją jest 18 metrowy przezroczysty tunel z akrylu, który umożliwia podziwianie żółwia zielonego, rekinów, płaszczek, a także innych gatunków ryb.


4. Wybrzeże Szkieletów mieszkańcami tej strefy są kotiki afrykañskie (często mylone z fokami) oraz pingwiny przylądkowe (inaczej tońce), a także meduzy, mureny oraz ciekawe gatunki ryb jak np... skrzydlica.

 

5. Dżungla nad rzekż Kongo w dżungli otaczającej rzekę Kongo mieszkają krokodyle i manaty - niezwykłe, roślinożerne ssaki zwane także syrenami. Dołczyły do nich liczne gatunki ptaków.

 

TRANSPORT ZAWIERA:

- transport autokarem klasy LUX /WC, klim, barek, video/
- obiad w restauracji,
- bilet wstępu do wrocławskiego ZOO,
- opiekę pilota,
- ubezpieczenie NNW
- podatek VAT

________________________________________________________________________________________________

 

 

WIELICZKA - KOPALNIA SOLI - 23 września 2017

cena 150 zł

 

PROGRAM WYCIECZKI:

Wyjazd spod zakładu pracy o godzinie 8.00, przejazd do Wieliczki. Przejoecie do centrum miasta, gdzie znajduje się wejście do Szybu Regis, od którego rozpoczyna się Trasa Górnicza, prowadząca podziemnymi wyrobiskami.

 

Nad wyprawą czuwać będzie doświadczony przewodnik zwany przodowym. Przodowy każdemu uczestnikowi ekspedycji przydzieli górniczy zawód oraz zadanie do wykonania. Uczestnicy sami będą wykonywać zadania, które przydzieli im przewodnik, m.in. pomiar stężenia metanu, wyszukiwanie i transportowanie soli, wyznaczanie i badanie nieznanych komór. Uczestnik wyprawy, będzie miał możliwość poznać w praktyce codzienne podziemne życie, a także tajniki górniczych tradycji i obrzędów.


Ważne Informacje:
Zwiedzanie kopalni ma charakter aktywnej wyprawy i trwa około 3 godziny, zwiedzający otrzymują kombinezon ochronny i sprzęt górniczy (lampę, pochłaniacz, hełm), w związku z niską temperaturą panującą w kopalni, należy zabrać ciepłą odzież oraz nieprzemakalne buty. Szlak nie łączy się z trasą turystyczną i związanymi z nią komorami - m.in. kaplicą Św. Kingi, w Kopalni nie wolno palić, używać otwartego ognia i latarek elektrycznych.


Po zakończeniu Trasy Górniczej obiad w restauracji podziemnej, następnie wyjazd na powierzchnię i przejście do autokaru. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd pod zakład pracy w godzinach wieczornych.