KHW: sześciu powalczy o stanowisko wiceprezesa


Jest sześć zgłoszeń w konkursie na stanowisko wiceprezesa Katowickiego Holdingu Węglowego ds. restrukturyzacji i rozwoju. Holding podał, że wszystkich kandydatów zakwalifikowano do dalszej części postępowania konkursowego.

 

Oferty konkursowe składano do 5 października. Dzień później nastąpiło otwarcie kopert, a rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami rozpoczną się 16 października. Mają być prowadzone przez trzy dni, a kandydaci zostaną przepytani w porządku alfabetycznym.

 

Rada nadzorcza ma ocenić m.in. wiedzę kandydatów w zakresie działalności holdingu oraz sektora górnictwa węgla kamiennego, znajomość zagadnień związanych z zarządzaniem i kierowaniem zespołami pracowników, czy też znajomość zasad funkcjonowania spółek handlowych.

Związkowcy z KHW zaznaczają, że zamiar poszerzenia składu zarządu spółki w sytuacji, gdy żąda się od pracowników zgody na kolejne wyrzeczenia i ograniczenia wynagrodzeń, jest nieodpowiedzialne i może prowadzić do niepokojów społecznych.

- Przecież zarząd holdingu liczył najwyżej pięć osób wówczas, gdy w KHW było 11 kopalń, a teraz są w nim tylko cztery kopalnie - podkreślają związkowcy. I wskazują, że poszerzanie składu zarządu jest bezsensowne i niczego nie da.

Wysłali w tej sprawie jakiś czas temu - o czym informował portal wnp.pl - pismo do premier Ewy Kopacz, ministra skarbu Andrzeja Czerwińskiego oraz do pełnomocnika rządu ds. restrukturyzacji górnictwa Wojciecha Kowalczyka.